«Єднайтеся, будьте одним цілим у своїй матірній Церкві», – Глава УГКЦ до українців Іспанії

12 липня 2015 року у Мадридському храмі Благовіщення (Buen Suceso) відбулась Архиєрейська Божественна Літургія, яку очолив Блаженніший Святослав, Глава УГКЦ у в співслужінні із Владикою Діонісієм, Апостольським візитатором для українців греко-католиків Італії та Іспанії, українськими священиками місцевої церкви о. Іваном Липкою та о. Володимиром Нейлюком та іспанськими священниками о. Антоніо Мартінесом, вікарієм в справах мігрантів Архиєпископа Мадриду і о. Мігелем Хіменесом, капеланом церкви ” Buen Suceso”.

У проповіді Глава УГКЦ передав вітання з України, з рідного краю, який переживає нелегкі часи і водночас подякував, що «українці на чужині не забувають чиїх батьків вони діти, віру і культуру своїх батьків передають своїм дітям і свідчать про високий образ європейського, гідного і відповідального українця на Заході Європи».

Далі Блаженніший Святослав продовжив: «Сьогодні святкуючи свято святих Петра і Павла ми показуємо всьому світу, що ми єдині. Власне і в Україні, і за кордоном ми відчуваємо велику потребу в консолідації нашого народу. Нас стараються поділити, посварити за мовними чи релігійними ознаками, хочуть показати що у нас громадянська війна і що, ми українці, не хочемо єдиної держави. Але, ми, хочемо засвідчити, що перед обличчям сучасного несправедливого агресора український народ, як ніколи є єдиний».

Відтак Глава УГКЦ, закликав українців в Іспанії до єдності. «Єднайтеся, будьте одним цілим у своїй Матірній Церкві, будьте єдиною силою Божого Духа, щоб молитва “Боже великий єдиний” була вислухана Господом і в нас в Україні була справедливість і відповідальність за свою країну, яка опирається на твердий камінь Христової віри. Це і є джерело нашого кращого, це є фундаментом будівництва справедливого, мирного і гідного європейського завтра України».

Літургія завершилась вітальними словами, дарунками та спілкуванням Блаженнішого Святослава із мирянами. Надзвичайна духовна атмосфера, чудовий спів хору місцевої церкви, масова присутність вірних церкви в присутності Посла України в Королівстві Іспанії створили високо духовну атмосферу, незабутні враження і спогади для подальшої особистої праці та розвитку нашої церкви за кордоном.

Інформаційний ресурс Української Громади Іспанії

за права,честь і гідність українців

Джерело: Департамент інформації УГКЦ