Глава УГКЦ: «Якщо ми святкуємо одне духовне свято за іншим і не міняємося, тоді це стає ще одною втраченою нагодою»

Сьогодні для усіх спадкоємців Хрещення рівноапостольного князя Володимира, у тому числі і для УГКЦ, є велике свято. Однак ми, християни, глибоко розуміємо, що святкувати якесь християнське духовне свято означає мінятися. Якщо ми святкуємо одне релігійне свято за іншим, але не міняємося і нічого не змінюється у нашому особистому духовному житті, тоді воно стає ще одною втраченою нагодою.

Про це сказав Глава і Отець УГКЦ Блаженніший Святослав у Києві на Володимирській гірці 28 липня з приводу тисячоліття переставлення святого князя Володимира.

Святкуючи тисячоліття кончини рівноапостольного князя Володимира Великого, за словами Очільника Церкви, ми повинні почути його голос. Тож до чого він нас сьогодні закликає? До того, щоб глибоко, по-справжньому, це свято відсвяткувати.

«Найперше, я гадаю, що наш просвітитель нам каже, що усі ми повинні змінитися. Незалежно від того, яке місце у суспільстві ми обіймаємо і яке завдання нам доручив український народ. Ми усі повинні змінитися», – закликав він. Він уточнив, українці повинні поміняти відношення до себе, своїх обов’язків, своєї Батьківщини і свого народу. Така переміна у християнському розумінні означає покаяння, навернення і повернення до Бога.

«Друге завдання нашого просвітителя полягає у тому, щоб «віру ісповідувати ділами». Неможливо вірити в істину, а не жити у правді», – продовжив він. Тому, коли сьогодні Україна хоче оновити свою Конституцію і своє законодавче поле, вона повинна будувати це на Божому вічному Законі. Тоді така держава буде тривати вічно. Вона вистоїть усі випробовування.

«Ми знаємо, як князь Володимир шукав єдності у своєму народі. Він розумів, що єдиним народ може бути не через військову силу, чи за геополітичними проектами, а на єдиному камені Христової віри», – сказав Глава УГКЦ.

Тож, за словами Блаженнішого Святослава, ми сьогодні, як ніколи, повинні виконати третє завдання святого Володимира – шукати єдності і консолідації українського народу. «Нам каже князь Володимир: «Єдність – спасає, байдужість – вбиває». Тож будьмо єдиними і небайдужими!», – завершив Глава УГКЦ.

Департамент інформації УГКЦ