Глава УГКЦ оголосив дату освячення Патріаршого собору

Блаженніший Святослав розповів про те, коли освятять головний храм УГКЦ.

Я би хотів довести і подати до загального відома всієї нашої Церкви, наших владик, наших священників і всіх наших вірних, що під час Міжнародної всецерковної прощі до Патріаршого собору, яка цього року відбудеться з нагоди 1025-ліття Хрещення Русі-України, відбудеться освячення Патріаршого собору Воскресіння Христового у Києві. Хочу сказати відразу, що освячення собору не означає завершення його будівництва. Сьогодні наш собор фактично є закінчений як будова, як структура. Закінчений його екстер’єр. Але освячення будь-якого храму це, перш за все, освячення вівтаря, освячення престолу – того жертовника, на якому буде приноситися безкровна жертва.

Було кілька різних думок щодо того, коли потрібно освячувати собор. Одні вважають, що собор потрібно освячувати вже тоді, коли він повністю є закінчений – не тільки ззовні, але теж і всередині: коли вже є готовий розпис, коли вже є іконостас і закінчені всі інші деталі. Натомість наші владики, які тепер були зібрані на Постійному Синоді у Києві, перш за все підкреслили той факт, що для освячення собору необхідно, перш за все, мати збудований вівтар, жертовник. Отож протягом цього часу ми будемо намагатися приготувати, збудувати престіл у Патріаршому соборі і таким чином, відповідно до цих приписів Церкви, наш собор, дефакто, вже буде готовий для освячення. Отож, хочу запросити усіх наших вірних прибути на прощу до нашого Патріаршого собору, яка відбудеться 18 серпня цього року і взяти участь в освяченні нашого Патріаршого собору Воскресіння Христового.

Момент освячення нашого Патріаршого собору, на нашу думку, буде дуже глибоко символічним. Бо, по-перше, прибудуть до Києва паломники з цілого світу для того, щоб відсвяткувати пам’ятку Хрещення Русі-України. З цієї нагоди у Києві відбуватиметься Синод Єпископів нашої Церкви, теж будуть владики зі всіх наших єпархій з цілого світу. Також ми сподіваємося на чисельну присутність запрошених гостей з інших Східних Католицьких Церков Європи, а також Глав Єпископських Конференцій Латинського обряду з різних країн світу. Отож, я думаю, що момент освячення нашого Патріаршого собору в таких обставинах є більш чим знаковий і вагомий. Очевидно, що центральним обрядом освячення собору буде освячення престолу, як я вже казав. Як зазвичай, ми престіл будемо омивати, окроплювати свяченою водою, будемо в нього вкладати мощі наших мучеників, а відтак буде окроплення стін новозбудованого собору ззовні, а також всередині. Ми сподіваємося, що безпосередньо обрядовому освяченню будуть передувати нічні чування нашої молоді, молитва Церкви під час цієї прощі. Після Божественної Літургії, яка буде звершуватися 18 серпня, ми урочисто вийдемо на берег нашого Дніпра. Хочемо там обновити наші хресні обіти, освятити воду, а також, мабуть, ми звершимо обряд Хрещення дорослих, які протягом цього часу будуть готуватися до тайни Хрещення. Отож, чекає нас багато дуже глибоко символічних подій, які назавжди закарбуються в історії нашої Церкви.