Глава УГКЦ освятив приміщення Карітасу в Дніпропетровську та наріжний камінь під будівництво храму

26 квітня 2015 року Глава УГКЦ Блаженніший Святослав відвідав із пастирським візитом Дніпропетровськ. Тут Глава Церкви разом із владикою Степаном (Меньком), Екзархом Донецьким УГКЦ, освятили приміщення БФ «Карітас Дніпропетровськ» та наріжний камінь під будівництво храму Святого Миколая Чудотворця УГКЦ в місті. Участь у богослужінні взяли душпастирі екзархату, працівники БФ «Карітас Дніпропетровськ» та вірні.

Звертаючись до присутніх Блаженніший Святослав наголосив, що не можна любити Бога, якого ми не бачимо, якщо не любимо свого ближнього, якого бачимо: «Ці дві найбільші і найважливіші заповіді є завжди між собою поєднані. І ці дві події, поєднані в одне священне дійство, є сповненням отих двох найбільших заповідей». За його словами, в майбутньому храмі будуть «вчитися любити Бога, слухати Його слово, освячуватися Святими Таїнствами, отримувати Божу любов, яку Господь нам хоче дати». «А поруч, коли виходитимемо із цього храму, то все що отримали будемо віддавати: будемо вчитися любити ближнього свого, як самого себе в приміщенні БФ», – пояснив Предстоятель Церкви.

 

Майбутній храм буде зведений на честь святого Миколая Чудотворця: «Годі знайти серед святих кращої особи, яка би була втіленням Божої любові, за цього святого. Любов святого Миколая під час його земного життя була безкоштовною, вона неодноразово рятувала і давала життя. Тож невипадково святий Миколай буде покровителем цих двох духовних осередків – нового храму і центру служіння любові  до ближнього».

Далі Глава Церкви подякував усім тим, хто наважився розпочати будівництво нового храму тут  і цими діями засвідчив глибоку віру в Бога: «Хтось інвестує у смерть, бо війна коштує великі гроші, а хтось інвестує в життя. Хтось інвестує в ненависть і у вбивство, а хтось в любов і милосердя».

Тож за ким є майбутнє? На думку Блаженнішого Святослава за тим, хто вибирає життя і все те, що вміє і має інвестує в любов, яка ніколи не переминає. «Усе минеться: президенти, воєначальники, політики і навіть небо та земля, але Божа любов, діла милосердя, які ми чинили задля любові до Бога і ближніх – ніколи не минуть», – додав він.

Наприкінці свого слова Першоієрарх УГКЦ висловив сподівання, що ці два осередки, які розташовані поруч, стануть небесними воротами для нас. «Є надія, якщо ми здатні на такі вчинки. Я сподіваюся і прошу Христа про таку благодать: щоби я знову зміг приїхати сюди і освятити вже новозведений храм», – сказав Блаженніший Святослав.

Натомість владика Степан зазначив, що новий храм стане архітектурною прикрасою Дніпропетровська. Бо у місті ще немає дерев’яних храмів. «Радію, Ваше Блаженство, що ви приїхали сюди. Бо наші вірні тут не мають змоги вас чути наживо, а тільки поглянути на вас в Інтернеті», – звернувся до Глави Церкви єпископ.

Руслана Ткаченко

Джерело:

Глава УГКЦ: «Наша політична еліта відстає від громадянського суспільства на ціле покоління»

Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав в ефірі телеканалу «112 Україна» відзначив позитивні зміни в українському суспільстві, які відбулися за останні роки.

За словами Предстоятеля, ключовим історичним моментом, де не просто трансформація українського громадянського суспільства показала себе, а це громадянське суспільство утвердилося і заявило про себе на весь світ, це був Майдан. Бо, як відомо, Майдан започаткувало громадянське суспільство. І саме це громадянське суспільство стало лідером суспільних процесів, лідером зміни світогляду сучасного українця.

Він вважає, що відбулося кілька важливих позитивних змін.

«Насамперед, вважаю, ми стали свідками народження нового поняття українського народу. Хтось говорить про народження нової політичної нації в Україні. І дуже важливо, що це поняття «політична нація» не ексклюзивне, мовляв, ось ті етнічні українці сьогодні є його основою. Абсолютно ні. Сьогодні почуваються українськими патріотами всі громадяни вільної незалежної України», – сказав Блаженніший Святослав.

«Я завжди, – продовжив Глава Церкви, – шокую різних співрозмовників за кордоном, які живуть у парадигмі протистояння з «російським світом» і кажуть: ось, ви воюєте проти росіян. Я кажу: ні, цілком ні. Сьогодні більша частина тих, хто вмирає за вільну і незалежну Україну, є російськомовними. Ми завдячуємо першим героям, які віддали своє життя на Майдані, які не були за етнічним походженням українцями. Тому сьогодні поняття нового українського суспільства є інклюзивне. Усі ті люди, які не хочуть регресу в радянські часи, почуваються українськими патріотами. Гадаю, це дуже позитивна зміна».

«Друга важлива річ, – вважає Блаженніший Святослав, – сьогодні громадянське суспільство є далеко попереду політиків і державних чиновників. Якщо ми сьогодні зіставимо спосіб мислення і діяльності волонтерів, активістів і навіть релігійних діячів, ми побачимо, що наша політична еліта, яка ще є елітою під знаком запитання, відстає на покоління. А державний механізм виглядає як якісь викопні рештки з попередньої епохи радянської системи».

Чому сталося так, що не політична еліта формує сенси в українському суспільстві? Глава Церкви вважає, що це, зокрема, тому, що наші так звані еліти довго були чужими. Вони належали до чужих народів. Часто ставали інструментами в руках загарбників. І тому, починаючи ще з козацької України, боротьба за свою державу була боротьбою за нові еліти. І ті еліти народжувалися не згори, а з нутра цього народу… «Гадаю, ми ще до сьогодні шукаємо за справжньою народною українською елітою. Але я оптиміст. Сьогодні справді є дуже багато людей, які є активними громадянами своєї держави», – додав лідер вірних греко-католиків.

«Для мене справжніми європейськими цінностями є християнські цінності», – Глава УГКЦ

За словами Блаженнішого Святослава, християнськими цінностями є ті, які побудували Європу, і ті, на яких сьогодні будується нова Україна. Про це Глава УГКЦ сказав в ефірі телеканалу «112 Україна».

«Для мене справжні європейські цінності – це християнські цінності. Європейська цивілізація зародилася навколо катедральних соборів, монастирів. Звідти пішла, я б сказав, нова сила, яка зародила європейську цивілізацію. Коли хтось сьогодні хоче розрізнити або відокремити поняття “європейських цінностей” від поняття “християнські цінності” він це робить на шкоду собі і Європі. Ми, як християни, сповідуємо християнські цінності, ми переконані, що вони є справжніми цінностями Європи», – зазначив Предстоятель Церкви.

Глава УГКЦ нагадав Майдан, де, за його словами, проявлялися християнські коріння українського народу, які полягали насамперед у повазі до ближнього. «Ми говоримо про Майдан як Революцію гідності. Усвідомлення власної гідності як образу Божого є вже революцією для сучасної людини», – зазначив він.

«Тому, я переконаний, що християнськими цінностями є ті, які побудували Європу, і ті, на яких сьогодні будується нова Україна», – резюмував Глава УГКЦ.

Глава УГКЦ: Папа закликає світ не забувати про «замовчувану» війну в Україні

Для всіх українців дуже важливо, що Папа апелює до Європи та світу, щоб не забувати про цю “замовчувану” війну, – сказав Глава УГКЦ Блаженніший Святослав в інтерв’ю Католицькій агенції інформаційній.

Предстоятель Церкви нагадав, що збірка коштів 24 квітня в церквах Європи і акція допомоги, буде відповіддю на заклик Святішого Отця і проходити під гаслом: “вони страждають, ми можемо допомогти їм, ми мусимо зробити це”. Архиєпископ також відзначив чудову ініціативу партнерства польських і українських парафій.

Блаженніший Святослав підкреслив, що в Україні є найбільша гуманітарна катастрофа в Європі після Другої світової війни. “Наш континент, який представляє цивілізацію життя, і як спільнота християнської ідентичності, повинен не тільки знати про ситуацію в Україні, а і як діяти. Також важливо, що Папа Франциск чітко повторює, що Україна є частиною Європи, і українці гинуть за європейські цінності, які базуються на християнських основах», – сказав Глава Церкви.

Говорячи про допомогу, зокрема з боку Польщі, Глава УГКЦ зазначив, що нещодавно написав листа Голові Єпископської конференції Польщі, Архієпископові Станіславу Гадецькому, в якому нагадав про гарну ініціативу партнерства польських і українських парафій. «Приймаючи ідею партнерства, – вважає Предстоятель, – ще краще відповімо на заклик Папи. Співпрацюймо як сусіди і будуймо мир, давайте йти далі й глибше на шляху польсько-українського примирення. Бо ніщо так не зближує людей, як особисті зустрічі та зв’язки на рівні парафій. Ми повинні зустрічатися і допомагати не тільки тоді, коли хтось страждає і не тільки тоді, коли хтось нам наказує, а просто керуючись християнською совістю».

За його словами, єпископи, які входять до контактної групи Конференції єпископату Польщі з представниками УГКЦ в Україні, патронують і підтримують цю ініціативу.