Глава УГКЦ очолив у Києві Хресну ходу «небайдужих людей»

Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав очолив у столиці України Хресну ходу за мир в Україні під гаслом «Молімося спільно за єдність українського народу», яка пролягала вулицями Києва від храму Василія Великого до пам’ятного Хреста Небесній Сотні на вулиці Інститутській.

Хресна хода в Києві проходить уже втретє. Цього року в ній взяло участь кілька сотень людей.

За словами Предстоятеля, цією Хресною ходо люди об’єднали різні святі місця Києва. Об’єднали храм і монастир Василія Великого, Софійський собор, Михайлівський золотоверхий собор, костел Святого Олександра і прибули до каплички, яка є продовженням молитовного намету Майдану. Водночас об’єднали різні вулиці і площі Києва.

Ділячись своїми враженнями від Хресної ходи Києвом, Блаженніший Святослав пригадав одну історію. «Кілька років тому, – розповів Глава Церкви, – один відеоролик, як то кажуть сьогодні молоді люди, зірвав інтернет. На одному з престижних пляжів потопала людина. А ті, що відпочивали на пляжі, повитягали свої мобільні телефони, і почали це знімати. Це запаморочення зламав один хлопець, який просто кинувся у воду і врятував цю людину. Пізніше було багато дискусій, що, як, чому?.. На мою думку, це дуже яскравий приклад, як сьогодні нова культура, сучасний світ, який живе за єдиним правилом – якомога швидше отримати побільше насолоди і вигоди з найменшою відповідальністю, стає світом, де байдужість вбиває. Фраза «байдужість убиває» була всюди написана під час Майдану. Не будь байдужим, бо байдужість вбиває. Для мене це є найкращий коментар до цього відеоролику.

Святий Папа Іван Павло ІІ говорив про культуру споживання, яку Папа Франциск називає «культура одноразового використання», вкуси і викинь. Це культура, де люди живуть так, якби Бог не існував. Але цікаво, що в такому суспільстві, де люди живуть, відмежувавши себе від Бога, стає спільнотою, народом, культурою, де ближній перестає існувати. Його страждання, його біль, його смерть стає ще одним шоу, видовищем, яке вартує зазняти, виставити в інтернет і зібрати багато лайків. Але в такому світі байдужості є хтось один, хто є першим небайдужим. Є хтось, хто першим переймається біллю і стражданнями людини. Це є Господь Бог. Він є перший і найбільший небайдужий…».

«У цій Хресній дорозі, – продовжив він, – ми роздумували над страстями Спасителя. Але насправді Його хрест є моїм і вашим хрестом. Споживацька культура каже: маєш трудність, то є твої проблеми. Але Ісус Христос, який взяв на себе гріхи світу, каже мені і вам: твоя проблеми є моїми проблемами, твій хрест – мій хрест, твоя смерть є моєю смертю, але моє воскресіння стає тоді твоїм життям і воскресінням».

«Коли ми йшли, –  відзначив Блаженніший Святослав, – люди по-різному на нас реагували. Хтось спонтанно витягав з кишені свій мобільний телефон і знімав ще один відео-ролик. Хтось на нас дивився, як на ще один атракціон, яких так багато було на різних площах. Але було і багато людей, які прислухалися і до цих роздумів, з якими ми йшли столицею. Багато зупинялося, робили на собі знак Хреста і разом з нами промовляли «Отче наш» і «Богородице Діво». Багато хто приєднався. І дякую тим, хто долучився до цієї Хресної ходи. Я можу з упевненістю сказати, що ця Хресна дорога стала дорогою небайдужих. Небайдужих найперше до Божого страждання, його мук, його хреста. Небайдужими до того, що є справжнім і справедливим».

Цікаво, також відзначив Глава УГКЦ, що саме сьогодні Папа Франциск закликав усіх християн Європи бути небайдужими до України. Сьогодні в усіх католицьких храмах Європи проводиться грошова збірка для постраждалих від війни в Україні. Для багатьох забезпечених європейців біль, страждання, війна в Україні це є ще один відеоролик, який показують або не показують у ЗМІ. Наш біль і наші страждання стають сьогодні замовчаною війною. Святіший Отець хотів, аби європейська християнська совість пробудилася, бо інакше Європа буде спільнотою тих, які вмирають, а не ті, які живуть і розвиваються.

Архиєрей подякував молоді, яка вже вдруге зініціювала цю Хресну дорогу, і є, за його словами, молоддю небайдужих. Подякував усім за участь у Хресній ході, за те, що могли бути разом, разом переспівувати болі, які сьогодні нас болять разом з болями нашого Спасителя.