Тижневий огляд: життя УГКЦ (04.04-10.04)

4 – 9 квітня 2016 року священики УГКЦ о. Ігор Стус та о. Михайло Бойко з Української папської колегії Святого Йосафата, а також о. Даниїл Дербаль, ЧСВВ, та о. Сергій Знак, пасторальний координатор для українців в Іспанії, взяли  участь у курсі про «Екзорцизм та молитву визволення», який організувала Міжнародна асоціація екзорцистів. Міжнародні курси екзорцизму і молитви визволення відбулися у Папському університеті Цариці Апостолів у Римі.

У вівторок, 5 квітня, в Києві, найменша держава в світі – Суверенний Мальтійський Орден представив тисячолітню харитативну діяльність в світі та двадцятип’ятирічну активність в Україні. З цієї нагоди до України прибув з офіційним візитом Альберт Ф. фон БОЗЕЛАГЕР, Великий Канцлер (Прем’єр-Міністр Міністр закордонних справ) Суверенного Мальтійського Ордену. Зустріч відбудеться в рамках конференції в Національному університеті імені Тараса Шевченка. Почесним гостем був Блаженніший Любомир Кардинал ГУЗАР.

в середу, 6 квітня 2016 року, 50 дітей учасників АТО взяли участь у прощі «Гошів – Раковець» і краєзнавчо-пізнавальній екскурсії «Скелі Довбуша». Ця поїздка відбулася за ініціативи  Львівського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей і молоді, а також за благодійної та організаційної підтримки Департаменту Патріаршої курії УГКЦ у справах душпастирства силових структур України і Патріаршого паломницького центру..

7 квітня, на свято Благовіщення, Глава УГКЦ Блаженніший Святослав та члени Синоду єпископів освятили приміщення Патріаршого дому у Львові, який знаходиться поруч Львівської духовної семінарії Святого Духа та ФБФ УКУ. Глава Церкви переконаний, цей дім стане «батьківським домом для усіх дітей Церкви». У Патріаршому домі буде помешкання Глави УГКЦ та його співпрацівників, офіси комісій Патріаршої курії, Живе ТБ, «Живе радіо Воскресіння», а з часом офіс БФ «Карітас». А ще саме тут планують проводити Синоди Єпископів УГКЦ.

В Чортківському районному будинку культури ім. Катерини  Рубчакової  відбулася наукова конференція під назвою «Як є страждання, то і є воскресіння», приурочена 70 річниці Львівського псевдособору 1946 року.

В п’ятницю, 8 квітня, відбулось відкриття нового приміщення благодійного фонду “Карітас Коломийсько-Чернівецької єпархії” УГКЦ, що знаходиться в місті Коломия по вулиці Гетьманській. Для посвячення приміщення директор “Карітасу”, отець Сергій Триф’як запросив правлячого архієрея Коломийсько-Чернівецької єпархії, священиків, представників благодійного фонду з інших місцевостей та всіх не байдужих людей.

В цей день у Навчальному центрі Національної гвардії України з дружнім робочим візитом перебував єпископ-помічник Львівський УГКЦ Преосвященний владика Венедикт. В рамках візитації парафії церкви Блаженного Миколая Чарнецького  владика ознайомився з працею військових капеланів у військових частинах, що дислокуються у місті Золочеві.

В неділю, 10 квітня, що в Івано-Франківську при храмі Святих Кирила і Методія, яким опікуються Отці Згромадження Воплоченого Слова, 29 березня 2016 року відбулася зустріч синкелів у справах монашества Української Греко-Католицької Церкви.

У неділю Владика Діонісій, Апостольський візитатор очолив прощу українців з північно-італійських регіонів до санктуарію Люрдської Матері Божої у К’ямпо (Віченца), що у регіоні Венето.

 

Пропонуємо до Вашої уваги:

Глава УГКЦ: Українцям задля преображення країни і світу потрібно пройти шляхом суспільного навернення.

Глава УГКЦ на Благовіщення: «У події Благовіщення спасіння людства об’являється у двох вимірах – вічному і дочасному».

Проповідь Блаженнішого Святослава на свято Благовіщення Пречистої Діви Марії

Послання Блаженнішого Святослава до духовенства і вірних УГКЦ та всіх людей доброї волі з нагоди року Божого милосердя

Глава УГКЦ: Життя нового єпископа буде сувоєм, на якому Бог писатиме історію спасіння українського народу.

24 квітня 2016 року, о 15:00, столицею України пройде Хресна хода під гаслом «Милосердя змінює світ». Очолить молитву Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав.

Глава УГКЦ: «Місія cлужебниць: між постійною обновою та вірністю традиції».

Послання Синоду єпископів Києво-Галицького Верховного Архиєпископства УГКЦ про подолання моральної недуги корупції.

Постанови сімдесят першої сесії Синоду єпископів Києво-Галицького Верховного Архиєпископства УГКЦ.

Повага до людського життя. Діяльність асоціації лікарів-католиків в Україні.

14-15 травня вірні та духовенство Української Греко-Католицької Церкви вирушать у прощу із Патріаршого Собору до Вишгородської Богородиці. У Вишгороді Архиєрейську Божественну Літургію очолить Отець і Глава УГКЦ, Блаженніший Святослав.

Про особливості служіння у військовому шпиталі капелан УГКЦ отець Юрій Лисишин.

УГКЦ допомагає реабілітовуватись бійцям АТО.

Що таке церква sui iuris? Розповідає о.Сергій Ковальчук – канцлер Львівської архиєпархії УГКЦ.

В УГКЦ розпочали створювати інтерактивну карту Церкви.

У Заздрості відбудеться друга благодійна літня школа англійської мови під егідою товариства «Свята Софія», США. Цьогоріч у тритижневому курсі, який відбуватиметься 4-23 липня, візьмуть участь 22 юнаків і  дівчат віком 15-21 років із Тернопільської, Львівської, Донецької, Харківської, Черкаської та Житомирської областей.

До 30-ї річниці дня пам’яті Чорнобильської трагедії у Києві 14 квітня  2016 р., відбудеться міжнародна екуменічна конференція “Екологічний та антропологічний вимір Чорнобильської аварії”. Організаторами конференції виступають Українська Греко-Католицька та Римсько-Католицька Церкви у партнерстві з Міжнародним освітнім центром м. Дортмунт, Німеччина та Інститутом Св. Томи Аквінського.

Українцям задля преображення країни і світу потрібно пройти шляхом суспільного навернення

Корупція, що проникає чи не в усі сфери нашого національного буття, несправедливість у судах, нечесність у праці, алкоголізм і наркоманія, подружні зради і неморальність, вбивство ненароджених, хижацьке ставлення до природи – ось, на превеликий жаль, далеко не повний список тих національних недуг, які послаблюють життєві сили нашого народу, завдаючи непоправних втрат теперішнім і прийдешнім поколінням.

Такий перелік суспільних недуг сучасної України перелічує Блаженніший Святослав у своєму Посланні з нагоди Року Божого милосердя. Тому Глава УГКЦ наголошує, що «заклик до покаяння стосується не тільки кожного християнина, кожної людини зокрема». «Він не менш актуальний і щодо спільнот, цілих народів. Ми, як народ, теж потребуємо спільнотного очищення і навернення до Бога», – пише Блаженніший Святослав.

Навернення, пояснює Предстоятель Церкви, – означає радикальне відречення від гріха в різних його постатях та щире бажання виправити зло, яке було заподіяне. «Охорона життя від зачаття до природної смерті, пошанування подружжя як нерозривного союзу чоловіка і жінки, захист і пропагування сімейних цінностей, повага до гідності кожної без винятку людини, утвердження справедливості в судовій системі, плекання духовності й культури народу, турбота про навколишнє Богом дане середовище – це завдання, які стоять перед українським суспільством і які має зробити своїми легітимно обрана державна влада різного рівня», – зазначає автор послання.

Блаженніший Святослав зазначає, що наш народ виконає своє покликання і свою місію в розбудові нашого спільного європейського дому, до якого ми належимо історично й духовно, не тоді, коли намагатиметься будь-яким коштом сподобатися сильним цього світу, а тоді, коли справді обере джерелом своєї сили і натхнення Боже Слово. Тому у посланні він зазначає: «Якщо якась теза чи ініціатива суперечить Божому і природному законові та євангельській науці, то вона не може претендувати на назву «цінність», радше її слід вважати елементом ідеології, яка в підсумку неминуче призведе до приниження людини, заперечення найглибшої правди про неї і стане новим рабством та поневоленням».

На завершення Глава УГКЦ наголошує: «Господь не пошкодує для нас і для всього Європейського континенту своєї милості, якщо ми справді відмовимося від «мерзот і злочинів», якщо «намагатимемось пізнавати» Його закон, бажання Його серця та згідно з ними облаштовуватимемо наше особисте, родинне і суспільне буття».

Проповідь Блаженнішого Святослава на свято Благовіщення Пречистої Діви Марії

На свято Благовіщення в УГКЦ моляться за ненароджених дітей, вагітних жінок і тих батьків, які співдіють із Богом в таїнстві початку і народження нового життя. Тож сьогодні подякуймо Богові за батьків нового владики, які вже перебувають у вічності, але належать до Небесної Церкви, яка також присутня на цій Божественній Літургії.

Наголосив Глава УГКЦ Блаженніший Святослав під час  єпископської хіротонії владики Володимира (Груци), Єпископа-помічника Львівської архиєпархії УГКЦ, в архикатедральному соборі Святого Юра на Благовіщення, 7 квітня.

«Подякуймо Богові за те, що батьки владики Володимира були відкриті на дар нового життя. Вони виховали доброго сина своєї Церкви. Тож сьогодні за них в особливий спосіб лунає наша молитва», – промовив Блаженніший Святослав.

Глава Церкви закликав усіх помолитися до Пречистої Діви Марії, щоб вона взяла під свою особливу материнську опіку нового єпископа, «щоби таїнство Воплочення продовжувалося в тілі нашого народу і нашої Церкви».

Блаженніший Святослав очолить Х Ювілейну прощу до Вишгородської Богородиці

14-15 травня вірні та духовенство Української Греко-Католицької Церкви вирушать у прощу із Патріаршого Собору до Вишгородської Богородиці. У Вишгороді Архиєрейську Божественну Літургію очолить Отець і Глава УГКЦ, Блаженніший Святослав.Падаємо до Вашої уваги розпорядок проведення прощі:
Субота 14 травня
07:00 – Піша проща (Патріарший Собор)
09:00 – Вело проща (Метро Академмістечко)
ПРОГРАМА У ВИШГОРОДІ
12-00 – Акафіст до Богородиці
13:00 – Хід Милосердя
14:20 – Молебний Чин на оздоровлення
16:15 – Хвалебний Гимн Богородиці
17:00 Акафіст до Вишгородської Богородиці
18:00 – Архиєрейська Божественна Літургія
ВЕЛИКИЙ ВІДПУСТ
20:00 – Агапе. Приватна молитва біля ікони
21:00 Молитва на вервиці
21:30 – Велика Вечірня з Литією
23:30 – Велике Повечір’я
Неділя 15 Травня
00:00 – Нічні чування
06:00 – Божественна Літургія
07:00 – Велика Утреня
09:00 – Велике освячення води
09:30 – Акафіст до Богородиці. Мировання
10:30 – Зустріч Патріарха
11:00 – Архиєрейська Божественна Літургія.
ВЕЛИКИЙ ВІДПУСТ
12:30 – Молебен до Божого Милосердя
Контакти:
098 577 7331 – о. Василь
063 951 2551 о. Андрій
095 381 9113
kyiv.ugcc@gmail.com

 

Глава УГКЦ відкрив Двері Божого милосердя в Свято-Успенській Унівській лаврі

Як багато потреб кожен із нас має! Та Господь кожну молитву вислуховує, а потім виливає на нас своє милосердя, щоби зробити нас сильними та оживити своєю любов’ю.

Наголосив Глава УГКЦ Блаженніший Святослав у проповіді під час  Архиєрейської Божественної Літургії 10 квітня у Свято-Успенській Унівській лаврі отців-студитів поблизу Львова.

Тут Глава Церкви пригадав один випадок із життя: «Якось, ми посвячували дзвони, привезені із Нідерландів, в одному монастирі. Тоді старший сивобородий чоловік підійшов до мене і сказав: “Знаєте, владико, для усіх тих, хто є справа, Христос видається занадто лівим, а для тих хто є зліва, Христос видається занадто правим. Для тих, хто є надто матеріальним, Бог є надто духовним. А для тих, хто дуже духовний, він видається матеріальним”». А це тому, що Бог є завжди посередині. «Бог є у центрі нашої життєвої дороги. Своїм Божим милосердям він кличе нас до себе і прагне, щоби його наука стала нашою силою, свободою і була в центрі нашого життя», – пояснив проповідник.

Додамо, перед богослужінням Глава Церкви очолив Чин відкриття Дверей Божого милосердя з нагоди Надзвичайного ювілейного Року Божого милосердя в Католицькій Церкві у цій святині. «Папа Франциск отримує тривожні звістки з усього світу про плач і страждання, біль людей. І про це ми кажемо йому з України також. Бо сьогодні українська земля в день і в ночі благає Бога про милосердя.  Святіший Отець, як наступник апостола Петра на землі, почувши цей крик болю і плачу, встановив окремий надзвичайний Рік Божого милосердя. Тож уся Церква у всьому світі прикликає на землю благодать Божого милосердя», – пояснив він.

За його словами, одним із видимих знаків способу отримання Божого милосердя є Таїнство Сповіді. «Як часто в нашому житті ми кидаємося у крайнощі, носячи рани гріха! Та тайна Божого милосердя виливається на нас у Таїнстві Сповіді. У Рік Божого милосердя є окремий особливий знак, який передає Боже милосердя, – відкриті Двері, для того щоб всі вірні могли отримати цю благодать», – додав він.

Насамкінець Блаженніший Святослав пригадав, що кожен, хто посповідається, прийме Тайну Пресвятої Євхаристії, пройде крізь Двері Божого милосердя і помолиться «Отче наш», «Богородице Діво», «Вірую» в наміренні Святішого Отця отримає повний відпуст.

Про Сімдесят першу сесію Синоду Єпископів Києво-Галицького Верховного Архиєпископства УГКЦ

Сімдесят перша сесія Синоду Єпископів Києво-Галицького Верховного Архиєпископства Української Греко-Католицької Церкви відбулась у Реколекційному Центрі Патріарха Йосифа Сліпого у Львові-Брюховичах, 5-6 квітня 2016 року Божого.
У синодальних засіданнях брали участь усі чинні єпископи Києво-Галицького Верховного Архиєпископства УГКЦ. На синодальних засіданнях також були присутні запрошені: Преосвященний владика Мілан (Шашік), Єпарх Мукачівський, та преподобний отець Володимир (Ґруца), номінант на Єпископа-помічника Львівської архиєпархії.

Головною темою цієї сесії Синоду Єпископів Верховного Архиєпископства було питання про секти і новітні релігійні рухи. Аналіз ситуації щодо постання та діяльності новітніх релігійних рухів в єпархіях та екзархатах нашої Церкви в Україні провела п. д-р Анна Ева Боднар, керівник Бюро Києво-Галицького Верховного Архиєпископства УГКЦ у справах новітніх релігійних рухів. Вона ж доповіла про виклики сьогодення, пов’язані з постанням і діяльністю деструктивних рухів, та розповіла про ймовірні способи відповіді на них, а о. Ярослав Петруха представив членам Синоду проект статуту Бюро Києво-Галицького Верховного Архиєпископства УГКЦ у справах новітніх релігійних рухів та сект.

У розділі опрацювання синодальних документів відбувся розгляд та затвердження Послання Синоду Єпископів Києво-Галицького Верховного Архиєпископства про подолання моральної недуги корупції та Пасторальної програми протидії гріхові корупції, яку готувала Комісія УГКЦ «Справедливість і мир» під керівництвом о. Михайла Мельника. Синод розглянув у першому читанні синодальне послання щодо кооперативного руху в Україні відповідно до традицій Української Греко-Католицької Церкви, яке готує Патріарший економат УГКЦ під керівництвом Митрополита Володимира (Війтишина). У цьому ж розділі синодальної праці відбулися апробації двох документів, які були затверджені на трирічний випробувальний термін з 11 березня 2013 року Божого: Інструкції з діловодства у Києво-Галицькому Верховному Архиєпископстві Української Греко-Католицької Церкви та Норм служіння Божественної Літургії. Обидва документи успішно пройшли апробацію та були затверджені як постійно діючі нормативно-правові акти Верховного Архиєпископства.

У розділі розгляду інших тем для обговорення відбувся розгляд питання про діяльність Синодальної групи єпископів Української Греко-Католицької Церкви для контактів з єпископатом Римо-Католицької Церкви в Польщі, яке доповів владика Василь (Тучапець), координатор парафіяльного партнерства між Українською Греко-Католицькою Церквою та Римо-Католицькою Церквою в Польщі.

Про місію і діяльність Українського католицького університету та нові навчальні програми цього церковного вищого навчального закладу доповів його ректор отець Богдан Прах.

Обговорюючи діяльність комісій Верховного Архиєпископства, синодальні отці заслухали представлення діяльності Комісії у справах освіти та виховання УГКЦ, яке провела с. Христофора Буштин, СНДМ, голова цієї Комісії та представлення Комісії УГКЦ у справах душпастирства охорони здоров’я, яке провів її голова – отець Руслан П’яста.

Про діяльність Координаційної ради з питань душпастирства у критичних ситуаціях доповів владика Богдан (Манишин), а про діяльність Відділу Патріаршої курії УГКЦ з душпастирства у Збройних силах України доповів о. Любомир Яворський.

У контексті розгляду економічного блоку питань владики уважно заслухали інформацію від  п. Тетяни Сальникової, директора Всеукраїнського адміністратора пенсійних фондів, про успішну діяльність заснованого нашою Церквою Недержавного пенсійного фонду «Покрова» та потребу більш активного інформування наших людей щодо участі в ньому, особливо з огляду на впровадження другого (загальнообов’язкового накопичувального) рівня пенсійної системи України. Вона також повідомила, що вже є можливість стати учасником фонду, заповнивши відповідну анкету на офіційному веб-сайті НПФ «Покрова» (pokrovanpf.com.ua).

Синод із вдячністю і радістю сприйняв інформацію про проголошену Святішим Отцем загальноєвропейську збірку для потреб потерпілих від війни в Україні та одностайно постановив долучитися до цього заклику Святішого Отця й провести в неділю, 24 квітня 2016 року Божого, в усіх храмах УГКЦ збірку пожертв для гуманітарних потреб потерпілих від військових дій в Україні.

У розділі порядку денного про різні справи було заслухано та взято до уваги інформацію про душпастирську обслугу молодіжних організацій і спільнот, а також про канонічні вимоги та сучасний стан забезпечення парафій відповідним літургійним вином.

Сімдесят другу сесію Синоду Єпископів Києво-Галицького Верховного Архиєпископства Української Греко-Католицької Церкви вирішено провести в червні 2016 року Божого.

Секретаріат Синоду Єпископів
Києво-Галицького Верховного Архиєпископства УГКЦ

Блаженніший Святослав у Києві очолить Хресну ходу

24 квітня 2016 року, о 15:00, столицею України пройде Хресна хода під гаслом «Милосердя змінює світ». Очолить молитву Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав.
Разом із Предстоятелем УГКЦ у Хресній ході візьмуть участь духовенство, семінаристи Київської Трьохсвятительської духовної семінарії та вірні Київської архиєпархії. Запрошені до участі також представники різних Церков і релігійних організацій України.

Хресний хід супроводжуватимуть розважаннями та молитвою молодь церкви Святого Василія Великого та представники молодіжних християнських спільнот, які діють у Київській архиєпархії.

Маршрут Хресної ходи пролягатиме від храму Святого Василія Великого, що на Львівській площі, до Екуменічного храму на алеї Героїв Небесної сотні (вул. Інститутська). Віряни пройдуть центром столиці: вул. Велика Житомирська, Михайлівська площа, вул. Трьохсвятительська, Європейська площа, вул. Хрещатик та вул. Інститутська.

Долучитися до молитви матимуть змогу всі охочі. Особливим проханням Хресної ходи буде молитва за мир в Україні та всьому світі, адже «Милосердя змінює світ».