Глава УГКЦ на Благовіщення: «У події Благовіщення спасіння людства об’являється у двох вимірах – вічному і дочасному»

Сьогодні Христова Церква святкує одне з найбільших християнських свят, яке пов’язане з історичною подією, що сталася в Назареті. Тоді архангел Гавриїл прийшов з Доброю новиною до Пречистої Діви Марії.

Такими словами розпочав проповідь Глава і Отець УГКЦ Блаженніший Святослав з нагоди свята Благовіщення та єпископської хіротонії о. Володимира Груци в архикатедральному соборі Святого Юра.

За його словами, подія Благовіщення, що сталася на землі, є подією відкритості людини до Бога, який несе їй спасіння: «Ця подія є відображенням ще однієї небесної події: у цьому святі таїнство спасіння людства об’являється нібито у двох вимірах – вічному (небесному) і дочасному (земному)».

Вічний вимір цього свята пов’язаний із таїнственним діалогом між Божим Сином Ісусом Христом, який воплочується, і його Небесним Отцем. Це був таїнственний внутрішній діалог в лоні Пресвятої Тройці, бо тоді Син Божий каже своєму Небесному Отцеві «так» на діло спасіння людського роду і на таїнство воплочення.

«Таким чином таїнство лона Пресвятої Тройці переноситься в таїнство дівичого лона Пречистої Діви Марії, яка на землі, під натхненням Духа Святого каже своє “так”», – пояснює далі проповідник.

«Уже тоді Бог воплочується. Бо те, що архангел благовістує, стається – Син Божий входить в історію і стає людиною. Так об’являється початок нашого спасіння», – додав Блаженніший Святослав.

Глава УГКЦ: Життя нового єпископа буде сувоєм, на якому Бог писатиме історію спасіння українського народу

Подібно, як свято Благовіщення має два виміри – небесний і земний, так само ці два виміри має й сьогоднішня єпископська хіротонія. Не дарма перед хіротонією владика Володимир говорив, що Таїнство його покликання є таємницею, яку він відкриватиме усе своє життя. Чому? Бо Господь його вибрав, як свого улюбленця і як свого завідателя благодаті ще перед сотвореням світу. Ми про це не знали. А довідалися лише тепер.

Сказав під час проповіді Глава УГКЦ Блаженніший Святослав у день свята Благовіщення з нагоди єпископської хіротонії владики Володимира (Груци), Єпископа-помічника Львівської архиєпархії УГКЦ, 7 квітня в архикатедральному соборі святого Юра.

Далі Предстоятель Церкви додав, що об’явлення цієї Божої таємниці – покликання і вибрання для єпископського служіння була би неможливим без згоди обраної людини, яка повинна була прийняти це таїнство. «Сьогодні владика Володимир став учасником повноти Христового священства. Його особисте життя тепер буде тим сувоєм, на якому Господь писатиме, як у священній книзі, історію спасіння українського народу», – продовжив Глава УГКЦ.

За словами проповідника і сьогодні триває історія спасіння людства: «Бо Бог посилає нам вже не ангела, а єпископа, повного Духа Святого».

Зазвичай говорять, що єпископ має виконати три завдання: освячувати Божий люд, навчати його Словом Божественного Євангелія  і керувати ним. «Тепер, владико Володимире, маєш Божу благодать, яку отримав нині, роздати людям, а також навчати, просвіщати Божий люд, словом Божественної істини. Дякуємо вам за ваше ‘‘так’’ Богові, і за те, що ви, як справжній редемпторист, для якого Діва Марія є взірцем життя, навчені нею кажете Богові: ‘‘Нехай станеться мені за Твоїм словом’’», – звернувся до нового єпископа Блаженніший Святослав.

Додамо, участь в богослуженні взяли члени Синоду Єпископів УГКЦ, владика Мілан (Шашік), єпископ Мукачівської ГКЦ, та владики РКЦ в Україні.

Пригадуємо, що 14 січня 2016 року, у Ватикані Папа Франциск дав свою згоду на канонічне обрання Синодом Єпископів УГКЦ о. Володимира Груци, ЧНІ, дотеперішнього вчителя новиків у Львівській провінції Згромадження Найсвятішого Ізбавителя, єпископом-помічником Львівської архиєпархії УГКЦ із титулярним осідком Баганни (Dioecesis Bahannensis).