«Ми не агітували і не казали, хто за що має голосувати, а просто донесли правду», – Глава УГКЦ про поїздку до Нідерландів

Днями делегація українських релігійних діячів, делегована Всеукраїнською радою Церков і релігійних організацій, побувала з офіційним візитом в Королівстві Нідерландів для проведення зустрічей напередодні консультативного референдуму про затвердження Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом.

До складу делегації входили Патріарх Філарет, Предстоятель Української Православної Церкви Київського Патріархату, Верховний Архиєпископ Святослав, Глава Української Греко-Католицької Церкви, Архиєпископ Петро Мальчук, Ординарій Київсько-Житомирський Римсько-Католицької Церкви в Україні, Станіслав Носов, Президент Української уніонної конференції Церкви адвентистів сьомого дня, Яків Дов Блайх, Президент Об’єднання іудейських релігійних організацій України, Головний рабин м. Києва та України, Муфтій шейх Ахмед Тамім, Голова Духовного управління мусульман України, Анатолій Райчинець, заступник генерального секретаря Українського Біблійного Товариства, Архиєпископ Євстратій (Зоря), Секретар Священного Синоду Української Православної Церкви Київського Патріархату, Геннадій Білорицький, юридичний радник Головного рабина м. Києва та України.

Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав розповів у інтерв’ю Департаменту інформації УГКЦ про мету візиту та його підсумки.

Блаженніший Святославе, Всеукраїнська рада Церков і релігійних організацій повернулася з поїздки до Нідерландів. Анонсувалося, що ВРЦіРО їде туди популяризувати Україну перед референдумом. За вашим відчуття, на скільки це вдалося?

Гадаю, що саме нам вдалося зробити, покаже час, покажуть результати референдуму. Всеукраїнська рада Церков вирішила здійснити таку поїздку до Нідерландів з метою встановлення прямого діалогу не тільки між нашою владою і політиками України, бо вони туди і без нас їздять і спілкуються з відповідними органами Нідерландів. Ми хотіли бути голосом громадянського суспільства, хотіли поспілкуватися з представниками різних кіл у Голландії, аби вони насправді зрозуміли, що відбувається в Україні. Тому що російська пропаганда в Нідерландах дуже потужна, яка вже посіяла дуже багато дезорієнтації.

Є кілька таких міфів, які Росія пропагує. Наприклад, що Асоціація з Україною це вже є дозвіл нам на вступ в ЄС. А багато голландців не погоджуються сьогодні на розширення ЄС, тому що асоціація – це як заручини, а вступ – як шлюб, що несе за собою багато зобов’язань, зокрема з боку Нідерландів.

Другий міф, який поширює наш північно-східний сусід, що Україна – це поділена країна, яка не має ані стабільної економіки, ані стабільної суспільно-політичної ситуації і невідомо чи це взагалі держава як така.

Тому ми хотіли донести, що насправді діється в Україні. Ми розповідали, що Україна сьогодні консолідована, як ніколи, аби обґрунтувати, чому все-таки українське суспільство орієнтується на європейські цінності як такі.

Чи це нам вдалося? Побачимо. Але було кілька цікавих моментів. Ми мали зустрічі з сенаторами верхньої палати Парламенту, з комітетом міжнародних відносин, де були представники різних політичних сил. І коли ми почали спілкуватися, доносити наші думки, то була цікава реакція на наші месиджі представниці Соціалістичної партії Нідерландів, яка за своєю платформою є не тільки антиклерикальною, але де-факто упередженою до всього того, що виходить з релігійного середовища. Але послухавши нас, вона сказала, що ніколи не думала, що саме релігійні лідери її надихнуть у наступну суботу вийти на вулицю і маніфестувати, щоб прихильники її партії підтримали Асоціацію України з ЄС.

Мабуть, у певний момент вона відчула, що ми говоримо правду, правду, яка пробиває будь-які упередження, навіть ідеологічні чи партійні.

Чи ВРЦіРО не переходить межі своєї компетенції, коли їде в Нідерланди агітувати за політичне рішення?

Це запитання лунало до нас на всіх зустрічах, оскільки Нідерланди – не просто світська держава, а секуляризована держава, де кожна громадська активність релігійних діячів сприймається, як втручання в політику. І також порушення принципу відокремлення Церкви від держави.

На це одноголосно ми відповідали, що ми є представниками недержавної громадської організації, яка називається «Всеукраїнська рада Церков і релігійних організацій». Нам, як пастирям, не все одно, як живуть наші вірні.

Більше того, питання свободи – це не тільки питання свободи сумління чи іншої релігійної доктрини, це так само питання людини як громадянина тої чи іншої держави.

Отож, ми їхали туди як представники громадянського суспільства, простих людей, аби бути альтернативним джерелом інформації до політиків чи інших державних органів і зав’язати діалог від серця до серця простих людей України до простих людей Нідерландів. Це було нашою метою.

Ніхто з нас не збирався втручатися в державні справи. Ми навіть у прямий спосіб не агітували і не казали, хто за що має голосувати, а просто донесли людям правду про Україну, про що думають звичайні українці, які їхні прагнення, аби вибір голландців, коли вони його зроблять, був свідомий. Бо голландці дуже мало знають про Україну, а якщо щось знають, то, як правило, те, що їм подається через ідеологічних посередників, які просто викривлюють їхнє уявлення про Україну як таку.

У делегацію входили християни, мусульмани, іудеї. Як це було сприйнято? І чому не було представників УПЦ (МП)?

Це питання нас також весь час супроводжувало, а де Московський патріархат, чи вони підтримують це…?

На це ми казали, що всі рішення ВРЦ приймаються консенсусом і УПЦ (МП) підтримала поїздку делегації ВРЦ до Нідерландів. Якщо б цієї підтримки не було, то ми не могли б бути офіційною делегацією, яка представляє всіх членів. І у делегації не тільки не було представників МП, а й лютеран, баптистів, п’ятидесятників… Тобто це не була вся Рада Церков, але оскільки рішення щодо формування делегації було рішенням ВРЦіРО, то вона і покликана була представляти всю організацію.

Гадаю, МП могла з певних дипломатичних мотивів не скерувати свого представника, але про це можуть лише вони сказати.

Сам факт того, що з України приїжджають не тільки представники християнських конфесій, але й Головний рабин України, муфтій Головного управління мусульман України показувало консолідованість і гармонію у відносинах між різними релігійними спільнотами. І сам склад делегації був потужним посилом, який говорив про нашу консолідацію, яка сьогодні існує в релігійному середовищі, зокрема щодо європейського вибору України.

Наша делегація відверто вражала голландців. Для них це було щось, що було небуденним. І вони казали, що сам склад цієї делегації і картинка, яку вони побачили, вона для них була дуже яскравою і промовистою.

Ось ви сказали, що хотіли донести правду. Чи можете уточнити, з яких елементів ця правда складалася?

Найперше ми хотіли пояснити, чому українці – це європейці. Що складає цю нашу європейську ідентичність.

Також хотіли сказати, що ми є свідками народження нової політичної нації України, яка є не ексклюзивною, тобто Україна для українців, а інклюзивною – Україна для всіх. Для всіх, кого об’єднують ці європейські цінності, через які сьогодні Україна страждає. Українськими патріотами є євреї і мусульмани, і представники інших конфесій, які, можливо, етнічно складаються не лише з українців. Їм також цікаво було почути, що більша частина солдатів, які змагаються за вільну незалежну Україну, є російськомовні.

Культурні діячі, філософи і просто вільні громадяни Росії виїжджають з Росії до України, і тут чуються не просто добре прийнятими, а почуваються як удома, у вільній державі. І що російська культура в Україні не є ані приниженою, ані маргіналізованою.

За вашими спостереженнями, ті, з ким ви зустрічалися, на референдумі як голосуватимуть?

Ми не хотіли прямо вплинути на їхню думку. Але в контексті спілкування з нами навіть ті журналісти, які приходили на інтерв’ю, будучи скептичними щодо України, вони переконувалися, що українці – це не є мрійники, що вони чітко і ясно розуміють, чого вони хочуть і не сподіваються, що ЄС чи голландці замість українців робитимуть їхні зміни. Ну, і вони виходили під певним враженням. Принаймні, ніхто з них не говорив, що не голосуватиме за Україну.

Розмовляв о. Ігор Яців

Глава УГКЦ обговорив суспільно-політичне становище країни із Надзвичайним і Повноважним послом Чеської Республіки в Україні

31 березня Глава УГКЦ Блаженніший Святослав зустрівся із Надзвичайним і Повноважним послом Чеської Республіки в Україні Іваном Почухом. На зустрічі обговорили сучасне суспільно-політичне становище України.

«Посол виявив своє занепокоєння сучасною суспільною кризою в нашій державі. Натомість я розповів, спираючись на підсумки поїздки ВРЦіРО до Гааги (Нідерланди), яким чином українське церковне суспільство намагається зайняти активну громадянську позицію», – розповів Блаженніший Святослав.

Аналізуючи бесіду з чиновником, Предстоятель Церкви додав, що сьогодні ніхто не розуміє, що насправді відбувається у владних структурах: «Політичне суспільство виглядає як закритий клуб. І найбільшою проблемою в державі є спілкування між владою й суспільством. Для того щоб активно діяти в цьому напрямку, я розповів послу про ініціативи, які започаткувало релігійне середовище України». Глава і Отець УГКЦ говорив, зокрема, про Форум трансформації України, який є намаганням об’єднати громадські сили країни, щоб демонтувати стару пострадянську систему державного управління і сформувати певні засади нового суспільного договору, що має стати стратегічним планом реформування державних структур. За словами архиєрея, цей Форум має на меті зібрати суспільство, яке було б здатним не тільки вести діалог із владою, а й стало силою, що подавала б ініціативи.

«Посол вірить, що громадянське суспільство в Україні є джерелом надії на наше майбутнє», – підсумував Блаженніший Святослав.

Співчуття Блаженнішого Святослава з приводу смерті Матері Анжеліки

Верховний Архієпископ УГКЦ Блаженніший Святослав Шевчук надіслав лист-співчуття з приводу смерті Матері Марії Анжеліки.

Лист надійшов у четвер, 31 березня, на ім`я отця Дієго Саєза Мартіна ОМІ, директора Телебачення Віковічного Слова в Україні.

Владика висловлює сум з приводу смерті Матері Анжеліки і відзначає знаменним те, що вона перейшла до вічності саме на Великдень. “Дивлячись на її жертовне життя, можемо з упевненістю сказати, що прийшла вона не з пустими руками”, – підкреслив Блаженніший Святослав. Він зазначив, що завдяки заснованому Матір`ю телеканалу мільйони вірних католиків і людей доброї волі змогли відкрити для себе Христа. “Сьогодні мати Анжеліка залишає великий здобуток і закликає всіх працівників EWTN із великим запалом продовжувати справу, яку вона розпочала”.

Блаженніший Святослав, на жаль, не зможе прибути на похорон, але запевняє у своїх молитвах.

Тижневий огляд: життя УГКЦ (21.03-27.03)

В понеділок, 21 березня 2016 р., Глава УГКЦ Блаженніший Святослав, в Зарічанах, що на Житомирщині, відвідав священиків та дияконів Київської архиєпархії УГКЦ, які розпочали

там чотириденні Великопостні реколекції. Звертаючись до духовенства Верховний Архиєрей звернув їх увагу на виклики, які стоять сьогодні перед священиком та кожним хри

стиянином. Відтак Глава УГКЦ говорив про корупцію, новий суспільний договір, та дії Церкви щодо гуманітарної допомоги постраждалим від війни в Україні.

21-22 березня з ініціативи Комісії УГКЦ у справах душпастирства охорони здоров’я у монастирі в Брюховичах, відбулися  реколекції для медкапеланів УГКЦ.

Представник Української Греко-Католицької Церкви диякон Олександр Богомаз взяв участь у Круглому столі з обговорення актуальних питань щодо вдосконалення процедури помилування, який відбувся в середу, 23 березня 2016 року в Національній академії внутрішніх справ.

25 березня на Донбас прибув Архиєпископ Клаудіо Гуджеротті, Апостольський Нунцій в Україні, що

би разом із місцевими римо-католиками розділити радість Воскресіння ГНІХ, яку святкують цієї неділі вірні РКЦ. Також, Архиєпископ Клаудіо не оминув увагою й місцевих греко-католиків, відвідавши парафію Архистратига Михаїла УГКЦ, що в Запоріжжі, та головний храм Донецького екзархату – собор Покрову Пресвятої Богородиці УГКЦ.

25-27 березня 2016 р. у стінах Львівської духовної семінарії Святого Духа відбулась всеукраїнська студентська науково-практична богословська конференція семінарій УГКЦ «Отець Ісидор Дольницький – духовний наставник семінаристів». У цій конференції взяли участь семінаристи Львівської, Дрогобицької, Івано-Франківської, Тернопільської та Ки

ївської духовних семінарій УГКЦ.

В суботу, 26 березня 2016 року, об 11 год. на Личаківському клащовищі, на полі почесних поховань №76, відбулася поминальна молитва за участю родин воїнів, що загинули в АТО. Цього року військові капелани Гарнізонного храму святих апостолів Петра і Павла ЛА УГКЦ спільно із родинами воїнів, які загинули в АТО, прийняли рішення кожної останньої суботи місяця проводити спільну поминильну молитву на Личаківському кладовищі. Запрошуються усі мешканці міста Львова якнайчисельніше долучитись до спільної молитви та своєю присутністю вшанувати пам’ять наших Героїв!: http://catholicnews.org.ua/pominalna-molitva-za-voyiniv-shcho-zaginuli-v-ato

Згідно Постанов 46 сесії Синоду Єпископів Києво-Галицького Верховного Архиєпископства УГКЦ було за

тверджено «Програму протидії абортам в Україні». Було  запроваджено в нашій Церкві День пам’яті абортованих дітей. Цей день відзначається щороку у другу суботу Великого посту. Цього року цей день припав на 26 березня. Наша Церква через спільну молитву вшановує пам’ять абортованих дітей. Цей день має стати часом скорботи за втраченими ненародженими дітьми, а також часом прощення та примирення.

В неділю, 27 березня, виповнюється п’ять років патріаршого служіння Блаженнішого Святослава. Служіння Святослава припало на час важких випробувань для нашого народу – початок Революції гідності в листопаді 2013 року, а пізніше анексія Криму навесні 2014 року, які поставили  перед Церквою важливе завдання – бути зі своїм народом. Як зазначив Блаженніший Любомир, теперішній Глава УГКЦ відвідує парафії у всьому світі: «Він це робить, щоб в’язати різні частини нашої Церкви. А це дуже важливо». «Живе телебачення» пропонує переглянути відеорозповідь про п’ятиріччя патріаршого служіння Блаженнішого Святослава.

Архикатедральний Собор Святого Юрія відвідали активні представники організації Об’єднання українців в Польщі.

Пропонуємо до Вашої уваги:

Глава УГКЦ: «Україні потрібен новий суспільний договір»: http://catholicnews.org.ua/glava-ugkc-ukrayini-potriben-noviy-suspilniy-dogovir

«Не можна, обороняючи одну заповідь, – порушувати іншу», – Блаженніший Святослав: http://catholicnews.org.ua/ne-mozhna-oboronyayuchi-odnu-zapovid-porushuvati-ins

hu-blazhennishiy-svyatoslav

Глава УГКЦ привітав католиків з Христовим Воскресінням: «Останнє слово завжди має життя вічне»: http://catholicnews.org.ua/glava-ugkc-privitav-katolikiv-z-hristovim-voskresinnyam-ostannie-slovo-zavzhdi-maie-zhittya-vichne

Лист-співчуття Блаженнішого Святослава з приводу терактів у Бельгії: http://catholicnews.org.ua/list-spivchuttya-blazhennishogo-svyatoslava-z-privodu-teraktiv-u-belgiyi

Митрополит Ігор: «Милосердя Боже більше, як усі гріхи світу»: http://catholicnews.org.ua/mitropolit-igor-miloserdya-bozhe-bilshe-yak-usi-grihi-svitu

Слово до православних братів і сестер, які підписали заяву з приводу 70-ї річниці так званого «львівського собору 1946 року»: http://catholicnews.org.ua/slovo-do-pravoslavnih-brativ-i-sester-yaki-pidpisali-zayavu-z-privodu-70-yi-richnici-tak-zvanogo

Три тури великопосних реколекцій для священиків Тернопільсько-Зборівської архиєпархії проходять у Марійському духовному центрі Зарваниця. Перший тур відбувся 21-23 березня, другий – 23-25 березня, з 28 по 30 березня духовні вправи

відбудуть учасники третього туру: http://catholicnews.org.ua/u-zarvanici-vidbuvayutsya-rekolekciyi-dlya-svyashchenikiv

8-9 квітня в будинку “Самарянина” (м.Дрогобич, вул.Козловського, 57/1) відбудуться реколекції для дружин священиків, які організовує Комісія у справах родини.  Обов’язковий попередній запис до 31 березня за тел.:067 67 45 070 – п. Надія: http://catholicnews.org.ua/u-kvitni-v-drogobichi-vidbudutsya-rekolekciyi-dlya-druzhin-svyashchenikiv

Слово Митрополита Львівського в середу 2-го тижня Великого посту Бут 4,16-26: http://catholicnews.org.ua/slovo-mitropolita-lvivskogo-v-seredu-2-go-tizhnya-velikogo-postu

З 27 березня – 24 квітня в Одесі у храмі святого Апостола Андрія Первозванного УГКЦ, за адресою, вул. Гімназична 22/24, перебуватиме частка мощей святого Шарбеля. Впродовж цього часу буде відправлятися Девятниця до св. Шарбеля про зцілення від душевних т

а тілесних недуг. Також у храмі можна буде придбати іконки святого: http://catholicnews.org.ua/chastka-moshchey-svyatogo-sharbelya-perebuvatime-v-odesi

Глава УГКЦ привітав католиків з Христовим воскресінням: «Останнє слово завжди має життя вічне»

Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав узяв участь у пасхальному Богослужінні в католицькому Прокатедральному соборі святого Олександра в Києві.

Звертаючись до вірних, Предстоятель відзначив, що Пасха – це найбільше християнське свято, бо ми сьогодні святкуємо те, що є найважливіше у Християнській вірі. «Каже апостол Павло: якщо Христос не воскрес, то марна ваша віра. Ми сьогодні святкуємо те, що світло завжди перемагає темряву, правда перемагає всякий вид неправди, добро завжди перемагає зло, а життя завжди перемагає смерть», – сказав Блаженніший Святослав.

На його думку, це, можливо, найважливіше, що нам сьогодні бракує в Україні. «Нам, – каже Архиєрей, – часто здається, що ми блукаємо в темряві, але останнє слово має світло. Нам здається, що ми живемо в тенетах великої неправди, але останнє слово завжди є за правдивими людьми. Здається, що смерть вдирається в наше тіло, в нашу землю, наші родини, але завжди останнє словом має життя, і то життя вічне, тому Христос Воскрес!»

Відтак Глава УГКЦ привітав усіх, хто святкує Пасху за григоріанським календарем, з Христовим воскресінням і побажав Божого благословення, світла, миру, святої і благословенної Паски Христової.

Насамкінець запросив бажаючих до Греко-Католицького катедрального Собору Воскресіння Христового, щоби святкувати разом з греко-католиками свято Воскресіння Христового за юліанським календарем.

27 березня виповнюється п’ять років патріаршого служіння Блаженнішого Святослава

У лютому 2011 року Апостольська столиця прийняла зречення з уряду тодішнього Глави Церкви Блаженнішого Любомира і перед єпископами УГКЦ постав серйозний вибір: хто буде наступним Патріархом?

На Виборчому Синоді, який відбувався у Брюховичах на Львівщині 21-24 березня 2011 року, владики зі всього світу обрали наступним Главою Церкви тодішнього єпископа Аргентинської єпархії. Це був перший раз, коли наступник вступав в уряд Глави УГКЦ ще за життя попереднього.

Початок Революції гідності в листопаді 2013 року, а пізніше анексія Криму навесні 2014 року перед Церквою ставить важливе завдання – бути зі своїм народом. Військове капеланство стрімко розвивається і переходить у практичний вимір. Опіки Церкви потребують і ті, хто втрачає близьких під час війни, вимушено переселені, поранені. «З Блаженнішим Святославом ми почуваємо себе захищеними, впевненими. Він є надзвичайно активна особа і своїм прикладом надихає нас і дає впевненість працювати, іти служити і не зупинятися», – розповідає отець Любомир Яворський, заступник керівника Департаменту Патріаршої курії у справах душпастирства силових структур.

А Леся Скубко, внутрішньо переселена з Донецька, признається, що з завмиранням серця очікує єктенії, під час якої моляться за постраждалих під час війни і за здоров’я військових: «Дар, яким володіє Блаженніший – дар великого люблячого серця. Він вміє вбирати в себе Божу любов і передавати її в серця тих, хто слухає його слово. І ця любов змінює серця людей».

Як зазначив Блаженніший Любомир, теперішній Глава УГКЦ відвідує парафії у всьому світі: «Він це робить, щоб в’язати різні частини нашої Церкви. А це дуже важливо».

«Те, що мені імпонує у співпраці з Блаженнішим Святославом – це субсидіарність, коли він готовий ділитися своїми повноваженнями. Це твоя ділянка. Ось бери, розвивай, неси, звісно, відповідальність за те, що говориш від імені Церкви, але обмежень немає», – зазначає о. Ігор Яців, керівник Департаменту інформації УГКЦ, до якого сьогодні, окрім новинного сайту, належать «Живе телебачення» і оновлене радіо «Воскресіння».

«Живе телебачення» пропонує переглянути відеорозповідь про п’ятиріччя патріаршого служіння Блаженнішого Святослава. Своїми думками про Церкву, якою вона стала за предстоятельства теперішнього Глави, поділились Блаженніший Любомир, релігієзнавець Людмила Филипович, кобзар, лірник, лідер гурту «Хорея Козацька» Тарас Компаніченко, релігієзнавець з Донецька, вимушено переселена Леся Скубко, координатор військових капеланів отець Любомир Яворський та керівник Департаменту інформації отець Ігор Яців.

«Не можна, обороняючи одну заповідь, – порушувати іншу», – Блаженніший Святослав

Роль Церкви сьогодні є надзвичайно вагомою. Саме тому нам потрібно робити все можливе, щоб вірні чули її голос в суспільному житті. Про це говорив Глава УГКЦ Блаженніший Святослав під час зустрічі зі священиками Київської архиєпархії.

Відповідаючи на запитання духовенства про роль Церкви в суспільному житті, Предстоятель УГКЦ зазначив: «Церква мусить проектувати вічний Божий Закон, який би став основою нового типу поведінки і будівництва стосунків між людьми в українській державі. Це дуже гостро показали суботні події у Львові», – зауважив Блаженніший Святослав.

Глава УГКЦ застеріг, що є велика небезпека того, що розмова про новий суспільний договір, тобто про новий вид поведінки у державі, буде базуватися на абсолютно антихристиянських правилах поведінки.

За словами Блаженнішого Святослава, це може привести до того, що коли Церква буде говорити: «Ні! Такого типу поведінка є абсолютно не припустима!», є загроза, що про неї говоритимуть як про противника європейського розвитку суспільства, та що вона стоїть на перешкоді розвитку України.

Предстоятель Церкви також зазначив, що Церква хоче добра для кожної людини, але нікого не може примушувати до його вибору. «Наголошую, що не можна реагувати одним гріхом на інший гріх. Не можна, обороняючи одну заповідь, – порушувати іншу. При цьому також маємо пам’ятати, що немає легких рецептів на вилікування важких гріхів», – наголосив Блаженніший Святослав.

Джерело:

В Патріаршому Соборі виставлять частинку дерева Животворного Хреста Господнього

2 квітня 2016 р., в Патріаршом соборі Воскресіння Христового, виставлять на почитання частинку Животворного Хреста Господнього, на якому був розіп’ятий Спаситель.

Як розповів Адміністратор Патріаршого собору Воскресіння Христового, о. Ніканор Лоїк, студит, ці надзвичайно дорогоцінні реліквії планується урочисто виставити напередодні третьої неділі Великого посту, яка носить назву Хрестопоклінна.

Ввечері о 18:00 год., під час Вечірньої молитви священики урочисто винесуть на середину храму, реліквіяр з частинкою дерева Животворного Хреста Господнього, та поблагословлять ним вірних. Після цього усі охочі матимуть змогу почергово приступити, та приклонитись до Хресного Дерева, на якому був розіп’ятий Господь наш Ісус Христос.

За словами священиків, які служать у Патріаршому соборі, це незвичайна подія для Києва, адже Животворний Хрест, на якому Ісус Христос віддав життя за кожну людину, буде в ці дні доступний усім киянам, гостям столиці та кожному, хто фізично бажає до Нього приложитись. Усі охочі також матимуть виняткову можливість щоб перед унікальною реліквією заносити до Бога свої молитви та намірення.

Джерело:

Глава УГКЦ: «Україні потрібен новий суспільний договір»

Ми, як віруючі люди, відчуваємо, що українське суспільство потребує нових правил суспільного, громадянського і політичного життя, нової моделі відносин між людьми. Таку позицію висловив Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав у Києві під час національного форуму «Трасформація України».

Предстоятель відзначив, що за останніх кілька місяців дедалі голосніше громадські організації починають говорити про необхідність нового суспільного договору в Україні.

«З духовного, релігійного боку, – каже Блаженніший Святослав, – ми потребуємо справді оновленої суспільної моралі, тому Церкви, віруючі люди беруть активну участь у формуванні того, що ми називаємо «новий суспільний договір». Ми, християни, розуміємо, що не може бути оновленої держави, оновленого суспільства без Божого закону. Псалом 118 каже: «Закон Твій, Господи, є світло для стежок моїх».

«Як ми сьогодні шукаємо світла серед таких темних, невтішних подій, які сьогодні відбуваються в Європі чи на Донбасі? Саме Божий закон є те, на чому ми повинні будувати новий суспільний договір України. Тому віруючі люди беруть участь у цій дискусії», – додав духовний лідер греко-католиків.

Лист-співчуття Блаженнішого Святослава з приводу терактів у Бельгії

Терористи, для того щоб змусити нас боятися, завдали удару. Брутальне зло вискалює зуби, спокушуючи нас відреагувати на нього панікою та агресією.

Високоповажному панові Луку Якобсу,
Послу Бельгії в Україні

 

Монсеньйору Германові Козійнсу,
Генеральному секретарю Єпископської Конференції Бельгії

Пане Посол!

Монсеньйоре!

Терористи, для того щоб змусити нас боятися, завдали удару. Брутальне зло вискалює зуби, спокушуючи нас відреагувати на нього панікою та агресією. Ненависть провокує нас на ненависну відповідь.

З приводу атентатів, здійснених сьогодні в Бельгії, від імені спільноти УГКЦ усього світу хочу висловити всім сім’ям жертв нашу духовну солідарність і наші сердечні співчуття. Наш досвід переживання терору не є теоретичним, наше минуле і теперішнє допомагає нам щиро відчути ваш біль, який є результатом сліпої ненависті.

Ми стоїмо на вашому боці і поруч із вами, з представниками влади, католиками і всіма людьми доброї волі в Бельгії. Ми підтримуємо керівництво Європейського Союзу в цей час кризи і викликів для європейської ідентичності.

«Господь є моїм Пастирем і нічого мені не бракуватиме… Навіть коли б ходив я долиною темряви, – я не боюся лиха, бо Ти зо мною» (Пс. 22. 1, 4).

Молитвою ми вшановуємо жертв, обіймаємо сім’ї постраждалих і сподіваємося, що наша спільна моральна стійкість буде зміцненою.

Нехай пам’ять про всіх жертв тероризму та насилля у світі буде вічною.

Хай спочивають у мирі!

Хай мир перебуває з нами!

Хай ми будемо миротворцями і працівниками заради справедливості!

 Святослав

Глава УГКЦ провів зустріч з духовенством Київської архиєпархії

21 березня 2016 р., Глава УГКЦ Блаженніший Святослав, в Зарічанах, що на Житомирщині, відвідав священиків та дияконів Київської архиєпархії УГКЦ, які розпочали там чотириденні Великопостні реколекції.

Звертаючись до духовенства Верховний Архиєрей звернув їх увагу на виклики, які стоять сьогодні перед священиком та кожним християнином. Відтак Глава УГКЦ говорив про корупцію, новий суспільний договір, та дії Церкви щодо гуманітарної допомоги постраждалим від війни в Україні.

Говорячи про корупцію Блаженніший Святослав зауважив, що ми бачимо це явище як гріх, такий самий як крадіж. Тому за словами Предстоятеля наша Церква поборюватиме його у форматі Святої Тайни Сповіді. «Дуже важливо усім нам – духовним отцям, добре розуміти важливість цієї проблеми. Нам потрібно бути свідомими того, що Великим згіршенням сьогодні для суспільства є те, що саме християни у своєму сумлінні не відчувають цього гріха», – наголосив Верховний Архиєрей.

Ведучи далі Предстоятель пригадав, що Українська Греко-Католицька Церква ніколи не стояла мовчки супроти гріха корупції. Відтак розповів про нещодавнє звернення Всеукраїнської Ради Церков, в якому було зазначено, що ті самі корупційні схеми, які за попередньої влади зруйнували інституцію державної влади, існують по сьогоднішній день і продовжують нищити наше суспільство: «Тому очевидно, – як розповів Глава УГКЦ, що ті люди, які свідомо і добровільно продовжують і захищають ці схеми, вони чинять тяжкий гріх проти українського суспільства, проти нас з вами та нашої держави. Ми не маємо права на це мовчати! Церква про це має обов’язок говорити до сумління своїх вірних і пояснювати в чому полягає зло цього виду гріха».

Розповідаючи священикам про Новий суспільний договір, Глава УГКЦ зауважив, що за останній рік в нашому суспільстві відбулася одна зміна, яку ми маємо добре зрозуміти: «Про ці зміни можна багато говорити. Суспільство стало до нас набагато вимогливішим, все те, що вимагають від влади – прозорість, чесність, слово і діло, – те саме і вимагають від осіб духовних», – наголосив Глава УГКЦ. «За той останній період часу, – продовжив Він, багато хто почав говорити про новий суспільний договір в Україні. Це означає, що суспільство після Майдану вважає, що той суспільний договір між владою і народом, який заіснував після розвалу Радянського союзу, сьогодні не дійсний. Бо на Майдані влада почала стріляти до свого народу. Криза цих стосунків, – зазначив Предстоятель, стає, що раз болючішою. Тому актуальним сьогодні є питання про новий суспільний договір. Появляється запитання, яка роль Церкви в цьому?. Відповідаючи на це запитання, – пояснив Блаженніший Святослав, Церква мусить проектувати вічний Божий Закон, який би став основою нового типу поведінки і будівництва стосунків між людьми в українській державі і стосунків між громадою, суспільством і державою. Йдеться про новий кодекс поведінки», – уточнив Глава УГКЦ.

На останок Блаженніший розповів духовенству про виклики перед Церквою щодо гуманітарної допомоги постраждалим від війни в Україні. Предстоятель зазначив, що священик на своїй території повинен знати в лице кожного постраждалого: «Ми, як Українська Греко-Католицька Церква, маємо співпрацювати з гуманітарними місіями, які в різний спосіб допомагають скривдженим людям в Україні»,.

Під час зустрічі Глави УГКЦ Блаженнішого Святослава з духовенством Київської архипархії, усі священики могли задати Патріархові своє запитанні, та особисто поспілкуватись з Предстоятелем.

На завершення Блаженніший Святослав побажав духовенству вдалого часу реколекцій, ласки Духа Святого і щоб вертались додому оживленні на духу та з ще більшою ревністю приступали до пастирського служіння.

Джерело:

Тижневий огляд: життя УГКЦ (14.03-20.03)

14 березня відбулися загальні щомісячні збори працівників Тернопільского благодійного фонду “Карітас”. У засіданні взяв участь Владика Теодор (Мартинюк), Єпископ-помічник Тернопільсько-Зборівський, який у перший день Великого Посту звернувся до присутніх із духовними настановами та уділив благословення.

18 березня 2016 року з нагоди Року Милосердя відбулася проща до Майданека, де загинув мученицькою смертю бл. Омелян Ковч, покровитель священників УГКЦ. Участь у прощі взяли греко-католицькі паломники з Польщі та України. Молитви очолювали владика Богдан (Манишин), Єпископ-помічник Стрийської єпархії, та владика Григорій (Комар), Єпископ-помічник Дрогобицької єпархії.

Зону проведення Антитерористичної операції відвідав керівник Департаменту УГКЦ з питань душпастирства силових структур України владика Михаїл (Колтун). Найбільше часу військовий єпископ присвятив живому спілкуванню з військовослужбовцями, які проходять службу в зоні АТО. Одна з таким зустрічей відбулася в церковці Святого Архистратига Михаїла, спорудженій військовими.

18 березня 2016 року в Дружківці Донецької області владика Михаїл (Колтун), керівник Відділу Патріаршої курії у справах душпастирства силових структур, освятив гарнізонний храм Святих Бориса і Гліба. Розрахований храм на 70 осіб.

20 березня, в Неділю православ’я:

Блаженніший Святослав, Глава УГКЦ, очолив Божественнну Літургію та виголосив  проповідь у Патріаршому соборі Воскресіння Христового УГКЦ. «Євангельські слова: «Прийди і подивися» лунають сьогодні до кожного із нас. Бо час Великого посту – період, коли Церква кличе нас до зустріч із Богом. Син Божий хоче нас зустріти і запрошує нас на зустріч із собою!»

Владика Ярослав, єпископ Самбірсько-Дрогобицький, відслужив Божественну Літургію в Катедральному соборі Пресвятої Трійці м. Дрогобича. Під час проповіді єпископ розповів вірним історичні передумови літургійної згадки в цю неділю події Торжества Православ’я — перемоги правдивої віри над єрессю іконоборства.

Преосвященний владика Венедикт, Єпископ-помічник Львівської архиєпархії звершив канонічну візитацію до храму Вознесіння ГНІХ (м. Золочів, вул. Львівська, 48) чоловічого монастиря Чину святого Василія Великого.

У м. Городку владика Тарас Сеньків, Єпарх Стрийський, звершив Чин Молебню і відкриття «Дверей милосердя» на парафії Благовіщення Пречистої Діви Марії. Оскільки цей день відзначається Церквою як Неділя Православ’я, єпископ у проповіді найперше пояснив правдиве розуміння тематики свята та роль ікон в духовному житті людини.

Читайте також:

Глава УГКЦ: «Час полеміки між Церквами в Україні слід закінчити»

Глава УГКЦ: «РПЦ не передбачає іншого спілкування, крім як возз’єднання з нею»

Глава УГКЦ: «Російська влада в Криму застосовує до УГКЦ методи, схожі до тих, які були в сталінські часи»

Професор історії з Мюнхена Катрін Бек: «РПЦ було вигідно ліквідувати УГКЦ»

Московський історик Анна Вишиванюк: «З греко-католицькими особливостями спершу боролися, а потім оправославлювали»

Високопреосвященніший Митрополит Львівській Ігор, звернувся із відкритим листом до мера м. Львова, з приводу події, яка запланована на вихідні, а саме: «Фестиваль Рівності Львів 2016», організатори якого, повідомляють про низку заходів, зокрема: «ПІШОХІДНИЙ КВЕСТ “ЛГБТ-ЛЬВІВ».

Глава УГКЦ: «Папа сказав, що ми не тільки можемо обговорювати і критикувати Декларацію, а й зобов’язані це робити». Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав в інтерв’ю польській Католицькій інформаційній агенції під час свого візиту до Польщі 9-13 березня цього року.

Владика Венедикт про покликання, молитву, одержимість, йогу, вбивство… на зустрічі «Чи я на своєму місці?» Про виховання, покликання, природне середовище, про «своє» місце, одержимість і навіть про йогу… говорив Єпископ-помічник Львівської архиєпархії, Венедикт (Алексійчук) під час зустрічі на тему: «Чи я на своєму місці? (поводження в «природному середовищі)», яка відбулася у  реколекційному центрі «Світлиця», що у Брюховичах. Владика Венедикт відповів на численні запитання учасників.

Блаженніший Любомир: «Завдання радіо і телебачення: переказати добре слово, яке збудує, піднесе і поширить добро»

Джерело: Католицький оглядач